Brighton & Hove Albion vs. Chelsea - poročilo o nogometnih tekmah - 1. januar 2020 - ESPN

0 100

Cesar Azpilicueta zaznamovala prvo premier ligo novega desetletja, a briljantno kolo s kolesom Alireza Jahanbakhsh si je Brighton prislužil zasluženo točko v remiju s 1: 1 s Chelseajem.

Rezultat na stadionu Amex je Brightonu pomagal končati niz devetih zaporednih ligaških porazov za Chelsea, ki so trajali do leta 1983, medtem ko je moštvo Franka Lamparda zamudilo priložnost za pečat dveh zaporednih zmag v ligi. prvič po novembru.

- ESPN Premier League fantasy: registriraj se zdaj!
- VAR v Premier ligi: Ultimate Guide
- Kdaj se okno za prenos ponovno odpre?
- Zimske počitnice v Premier ligi: vse, kar morate vedeti

Azpilicueta je slavil svoj 100. začetek kot kapetan Chelseaja s prvim zadetkom, ki je žogo vodil iz bližine v 10. minuti po Tammy AbrahamStrel iz 'je Brighton blokiral blizu ciljne črte Aaron Mooy po kotu.

Namestnik Jahanbakhsh je nato v 84. minuti ustvaril strelca leta, z vrhunsko glavo, ki je letela v spodnjem levem kotu in dal vratarju Chelseaja Kepa Arrizabalaga nobene možnosti.

"To je neverjeten občutek. Ko bom nadaljeval, sem imel občutek, kot da bi lahko vplival na igro, "je dejal BBC Jahanbakhsh, ki je svoj prvi gol v Brightonu dosegel prejšnji teden z 2: 0 proti Bournemouthu. .

»Ko sem videl žogo, sem jo samo poskušal čim bolj udariti in edina možnost je bila brcanje kolesa. Bom ga večkrat gledal.

»Zelo sem vesel, da lahko ekipi pomagam do točk. Leto ne bi mogel bolje začeti ... naredili smo odlično delo. "

Arrizabalaga je predhodno izključil zamenjavo Aaron ConnollyNapadi tesno in Chelseaju je pomagal po izenačenju, ko je reševal Neal Maupayje prvič Martin Montoyakriž je.

Chelsea je imel tudi priložnost, da prevzame tri točke z najboljšimi možnostmi zamenjave Callum Hudson-Odoi, a je njegov daljši ukrivljeni napor ozko zgrešil cilj v 88. minuti.

Lampard je dejal, da je frustriran zaradi nezmožnosti Chelseaja, da bi tekmo ubil v uvodnem obdobju.

»V prvem polčasu je bilo treba tekmo dobiti. Nismo bili dovolj neusmiljeni. Dobili smo cilj in ga imeli v posesti. Toda tekme nismo ubili, "je dejal Lampard.

»Dovolili smo jim, da ostanejo v igri. Na koncu je bil neverjeten cilj, a smo imeli srečo, da nismo izgubili. Taktika je ustrezala obema moštvima, a sta bili boljši od nas. To moramo vzeti na brado. "